All for Joomla All for Webmasters
Pohodlný a přehledný nákup v ověřeném eshopu   eshop logo

Ochrana proti shimmingu BlockGuard™

4Drtivá většina běžných visacích zámků lze jednoduše a bez poškození otevřít pomocí nedestruktivní metody – shimming. Tato metoda využívá nedokonalé konstrukce těla zámku, a především blokovací západky, která zajišťuje třmen zámku. Speciální nástroj tzv. padlock shim z tenkého plechu, který lze snadno vyrobit například z plechovky od piva, se zasune do těla zámku podél třmenu na straně, kde se nachází blokovací západka. Shimming rozlišujeme dvojího typu, a to rotační a top-down (shora dolů). Rotační shimming využívá slabého místa, kde západka běžného povedení vyčnívá po stranách třmenu zámku. Zasunutím shimu podél třmenu a jeho pootočením dojde k zatlačení západky, uvolnění třmenu a otevření zámku. Top-down shimming využívá naopak tvaru západky u běžného provedení zámku. Jakmile je shim zasunut podél třmenu shora dolů, dostane se mezi třmen a západku, kterou zatlačí a umožní tak otevření zámku. 

 

3

Master Lock® na tuto hrozbu odpověděl vylepšením kombinačních visacích zámků patentovanou anti-shim technologií BlockGuard®. Nová patentovaná ochrana proti shimmingu BlockGuard® od Master Lock® je založena na speciálně navržené západce schopné odolávat shimming útokům. Kompaktní provedení a zvlněný povrch eliminují slabiny, které můžeme nalézt u běžného blokovacího mechanismu zámku. Jak odolá BlockGuard® rotačnímu shimmingu? Kompaktní západka nemá větší šířku než třmen a po zasunutí shimu nedojde k nalezení místa vstupu západky do třmenu, nýbrž zablokování shimu o plochou stranu západky. Jak je tomu u top-down shimmingu? Speciálně navržené zářezy v západce zabraňují zasunutí shimu mezi západku a třmen, a dokonce ji zatlačí hlouběji do třmenu.

5

A co odolnost? Západky BlockGuard® jsou vyrobeny z vysoce pevného materiálu, a i při menší šířce profilu nabízí stejnou úroveň zabezpečení, jako je tomu u standardního provedení západky. Díky anti-shim technologii BlockGuard® není možné běžným shimem vyvinout dostatečnou sílu pro zatlačení západky, která tak zůstává zablokována ve třmenu a zámek je stále bezpečně uzamčen. Master Lock® opět dokázal, že je světovým lídrem v oblasti mechanického zabezpečení díky inovativním bezpečnostním řešením. Anti-shim technologie BlockGuard® zvyšuje bezpečnost visacích zámků na další úroveň.

logo masterlock 230Majetková újma způsobená lupiči bývá výrazně vyšší než finanční prostředky, které by případně byly investovány do ochrany Vašeho domu.
Ač na vyčíslení výše pojistného nemá úroveň zabezpečení přímý vliv, rozsah samotného pojistného krytí je k němu v přímé úměře.

KONTAKTNÍ INFORMACE

  • Master Lock Czech & Slovak republic
  • Přerov, Havlíčkova 1113/47, CZ
  • +420 581 222 263
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O MASTERLOCK

MasterLock je celosvětově uznávanou společností a značkou, která je na světovém trhu považována za dlouhodobě působícího výrobce kvalitních mechanických zábranných systémů a bezpečnostních produktů. Celé generace byly v průběhu svého života doprovázeny výrobky Master Lock ...

příběh masterlock