All for Joomla All for Webmasters
Pohodlný a přehledný nákup v ověřeném eshopu   eshop logo

Ochrana proti bumpingu BumpSTOP™

1Bumping nebo také SG-metoda je jedním z nedestruktivních způsobů otevření zámků vybavených cylindrickou vložkou. Nedestruktivní znamená, že po úspěšném provedení bumpingu nedojde k trvalému poškození cylindrické vložky a majitel zámku nezjistí, že byl jeho zámek tímto způsobem otevřen. Jelikož otevření bumpingem nelze nijak prokázat, problém může nastat například při vykradení bytu a následném krácení pojistného plnění pojišťovnou. Na internetu lze také bez problému sehnat veškeré potřebné vybavení pro bumping, včetně instruktážních videí, jak uvedenou metodu v praxi provést.

 

2

Metoda je založena na fyzikálním principu přenosu kinetické energie mezi stavítky cylindrické vložky a speciálním klíčem tzv. aplikátorem neboli bump key. Tento klíč musí mít stejný profil, jako má cylindrická vložka, přičemž oproti standardnímu klíči má všechny zuby zbroušeny na poslední, devátou, úroveň. Při bumpingu se aplikátor zasune do zámku a pomocí speciálního nástroje tzv. tomahawku se udeří do aplikátoru při současném vyvíjení točivého momentu ve směru odemykání. Aplikátor se při úderu tomahawkem zasune hlouběji do zámku a při tom narazí do horních stavítek. Ty zůstanou na svém místě, avšak předají kinetickou energii spodním stavítkům, které stlačí pružiny pod sebou a dostanou se pod rozhraní mezi cylindrem tělem zámku (tzv. shear line), což umožní otočení cylindrem a otevření zámku.  

Master Lock®, světový lídr v mechanickém zabezpečení, vyvinul revoluční cylindrickou vložku, která vyhovuje standardu ASTM F883-09 třídy 6 v ochraně proti bumpingu a je schopná i pokus o bumping detekovat. Hlavním komponentem patentované BumpSTOP™ technologie je nové provedení horního stavítka. Stavítko má na své spodní straně obrácený kužel, který se rozšiřuje na průměr bubínku. Klíč prudce udeří do stavítek a vytlačí je rychle směrem vzhůru. V BumpSTOP™ bubínku se i nadále spodní stavítko pohybuje směrem nahoru, a dokonce se dotkne i horního stavítka, nemá však dostatečnou energii na to, aby ho vytlačilo nad shear line, cylindrem nelze otočit a zámek nejde otevřít. 

logo masterlock 230Majetková újma způsobená lupiči bývá výrazně vyšší než finanční prostředky, které by případně byly investovány do ochrany Vašeho domu.
Ač na vyčíslení výše pojistného nemá úroveň zabezpečení přímý vliv, rozsah samotného pojistného krytí je k němu v přímé úměře.

KONTAKTNÍ INFORMACE

  • Master Lock Czech & Slovak republic
  • Přerov, Havlíčkova 1113/47, CZ
  • +420 581 222 263
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O MASTERLOCK

MasterLock je celosvětově uznávanou společností a značkou, která je na světovém trhu považována za dlouhodobě působícího výrobce kvalitních mechanických zábranných systémů a bezpečnostních produktů. Celé generace byly v průběhu svého života doprovázeny výrobky Master Lock ...

příběh masterlock