All for Joomla All for Webmasters
Pohodlný a přehledný nákup v ověřeném eshopu   eshop logo

Příběh Master Lock

Příběh Master Lock

MasHisLionEmbosV roce 1919 zámečníka a vynálezce Harryho Sorefa napadlo, že když dveře bankovního trezoru a bitevní lodě jsou postaveny v laminovaných vrstvách oceli pro větší pevnost, proč by nemohl být zámek sestrojen stejným způsobem.
V této době byla většina visacích zámků dutá a mohla být snadno zničena pomocí fyzické síly.

Původní nápad Harryho byl prodávat tento zlepšený visací zámek pro výrobní společnosti. Nicméně počet dílů a výrobních kroků potřebných v původních vzorech a prototypech zděsil inženýry, patentové zástupce a výrobce, kterým je ukazoval. Žádná ze společností nechtěla nic mít s Harryho revoluční myšlenkou.
Akceptoval odmítnutí svého výtvoru, ale dál pevně věřil ve svůj nadřazený laminovaný visací zámek a jeho efektivní výrobu.

V roce 1921 Harry založil společnost MasterLock s finanční podporou svých dvou přátel, P. E. Yollese a Sama Stahla. V roce 1924 vynalezl a patentoval první laminátový visací zámek.
Tyto první visací zámky byly vyrobeny v jedné místnosti malé komerční budovy, která disponovala vrtačkou, bruskou, lisem a pěti zaměstnanci. Přes nedostatek peněz, vybavení a prostor, produkce malé firmy zastínila vše ostatní, co bylo v té době na trhu.
Nejen že tyto zámky byly silnější, ale byly také mnohem těžší než ostatní visací zámky. To se změnilo v nepředvídané výhody.

1925 - Master Lock v čele s Harrym Sorefem se stává uznávanou ikonou mezi visacími zámky. Mistr úniku a kouzelník, Harry Houdini, navštívil Harryho Sorefa poté, co nebyl schopen uniknout z páru pout. Harry Soref radil Houdinimu jak schovat pod jazyk a mezi prsty klíče od visacích zámků, a tak úspěšně provádět své triky během jevištních show.
Časy byly pro Harryho i jeho společnost velmi dobré. Ten se proto rychle přesunul ze své jednopokojové prodejny do opuštěného pivovaru Pabst, který byl volný k pronájmu vzhledem k prohibici. Je ironií, že zákaz produkce a distribuce alkoholu měl dopad nejen na nový výrobní proces, ale také přispěl k většině prvních objednávek.

master lock by chadyoungphotographyDne 20. února 1928 byl přepraven kontejner obsahující 147 600 kusů visacích zámků do federálních skladů v New Yorku. Tyto zámky byly použity k uzamčení mnoha lihovarů, zařízení a provozoven, které během prohibice nezákonně obchodovaly s alkoholem.
Kvalita zámků byla tak vysoká, že MasterLock brzy začal přijímat další velké zakázky od jiných federálních agentur z celé země. MasterLock představoval vzkvétající obchod, který brzy vzrostl na největšího světového výrobce visacích zámků, a tohoto statutu se stále drží.

V roce 1931 Harry dostal zlatou medaili od Americké asociace zámečnických mistrů za největší rozvoj v zámcích v průběhu posledních 50 let. Během svého působení se Master Lock stal jedním z předních světových autorit zabývající se výrobou zámků.
V obou světových válkách Harry Soref sloužil jako bezpečnostní poradce ozbrojených sil. Během první světové války vynalezl speciální visací zámek pro ochranu tanků.

Do konce roku 1939 se Master Lock přestěhoval do současné Milwaukee, ve Wisconsinu, kde má sídlo a výrobní závod na 2600 N. 32. Street.
Harry pracoval na myšlence nového typu zámku a zlepšoval výrobní postupy svých stávajících zámků. Po letech přišel s nápadem k jednomu ze svých kombinačních zámků, kterým popletl své zaměstnance a téměř narušil chod celého závodu. Nařídil provést montáž zámku pozpátku, což bylo dle původního výrobního procesu něco nevídaného.

Tento jeho nápad se však brzy ukázal jako velmi inovační postup, který nejen usnadňoval montáž tohoto zámku, ale také výrazně zlepšil produktivitu. Harry Soref byl také první, kdo začal používat lemový řetěz.

V březnu 1957 po krátké nemoci Harry Soref zemřel. Jeho památka bude přetrvávat v srdcích jeho rodiny, spolupracovníků a nespočtu přátel. Organizace a mnoho poznatků v oblasti zámečnického průmyslu zůstanou památkou na tohoto génia.
Jeho dlouholetý přítel a původní investor Sam Stahl jej následoval jako prezident společnosti až do své smrti v roce 1964. V této době rodina Harryho Sorefa převzala úplnou kontrolu společnosti s dalšími třemi hlavními investory. O šest let později se společnost MasterLock stala dceřinou společností Fortune Brands (dříve Brands). Dnes je součástí Fortune Brands Home & Security.
Navzdory změně vlastnictví je společnost i nadále pokračovatelem v tradici výroby inovativních produktů a udržuje si zaměření na neustále se zlepšující výrobní procesy.

 

 

logo masterlock 230Majetková újma způsobená lupiči bývá výrazně vyšší než finanční prostředky, které by případně byly investovány do ochrany Vašeho domu.
Ač na vyčíslení výše pojistného nemá úroveň zabezpečení přímý vliv, rozsah samotného pojistného krytí je k němu v přímé úměře.

KONTAKTNÍ INFORMACE

  • Master Lock Czech & Slovak republic
  • Přerov, Havlíčkova 1113/47, CZ
  • +420 581 222 263
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O MASTERLOCK

MasterLock je celosvětově uznávanou společností a značkou, která je na světovém trhu považována za dlouhodobě působícího výrobce kvalitních mechanických zábranných systémů a bezpečnostních produktů. Celé generace byly v průběhu svého života doprovázeny výrobky Master Lock ...

příběh masterlock