All for Joomla All for Webmasters
Pohodlný a přehledný nákup v ověřeném eshopu   eshop logo

Historie Master Lock

MasterLock - z historie

history 1921Zámečníkem Harrym Sorefem založena společnost MasterLock


history 1924Vyroben a patentován první laminovaný visací zámek MasterLock.

Zahájena výroba laminovaných visacích zámků v jedné malé místnosti komerční budovy v Milwaukee. Firma čítala pět zaměstnanců a dílna byla vybavena vrtačkou, bruskou a lisem.


history 1925MasterLock v čele s Harrym Sorefem se stává uznávanou ikonou mezi visacími zámky.
Mistr úniku a kouzelník, Harry Houdini, navštívil Harryho Sorefa poté, co nebyl schopen uniknout z páru pout. Harry Soref radil Houdinimu, jak schovat pod jazyk a mezi prsty klíče od visacích zámků, a úspěšně tak provádět své triky během jevištních show.


history 192820. února byl přepraven kontejner obsahující 147 600 kusů visacích zámků do federálních skladů v New Yorku.

Tyto zámky byly použity k uzamčení mnoha lihovarů, zařízení a provozoven, které během prohibice nezákonně obchodovaly s alkoholem.


history 1931Harry Soref obdržel zlatou medaili Americké asociace zámečnických mistrů za jedinečný přínos v oblasti rozvoje technologie zámků v průběhu posledních 50 let.


history 1933MasterLock prezentuje své výrobky na světové výstavě v Chicagu, Illinois. Veřejnost tak objevuje principy a konstrukci laminovaného visacího zámku.


1935

Společnost představuje svůj první kombinační visací zámek, model MasterLock 1500D.


1939

MasterLock ve městě Milwaukee, stát Wisconsin, vybudoval nové sídlo a výrobní závod na 2600 N. 32. Street.


1940

Během druhé světové války zaměstnanci společnosti Master Lock usilovně pracovali po celý den v nepřetržitém provozu sedm dní v týdnu, aby splnili vysoké kvóty válečných objednávek visacích zámků MasterLock.


1953 - 1955

MasterLock přepracoval ciferník kombinačního visacího zámku 1500D. Nový design tohoto výrobku zůstává stejný dodnes.


1954

MasterLock obdržel pozvání od vlády Spojených států amerických. Toto pozvání bylo bráno jako gesto zobrazující ocenění produktů, představující úspěch ekonomického systému svobodného podnikání.


1956

MasterLock zaplnil titulní stranu novin New York Daily News, když byly jeho zámkem uzamčeny vchodové dveře centrály komunistické strany, která byla zabavena vládou.


1957

Po krátké nemoci zemřel Harry Soref. MasterLock pokračuje v jeho odkazu a staví hodnoty v duchu inovací, kvality, a nadále se zaměřuje na neustálé zlepšení výrobních procesů.


1957

Visací zámek firmy MasterLock se dostal na přední stránky novin v Memphisu, stát Tennessee, když byl použit k zablokování ilegálně zaparkovaného vozu. Zámek nebylo možné urazit, přestřihnout ani přeřezat, a tak bylo třeba použití speciálních prostředků k jeho překonání.


1958

MasterLock visací zámky byly zavedeny v největší věznici na světě v Jacksonu, státě Michigan. Jeden z vězeňských úředníků řekl, že pokud někdo dokáže ocenit kvalitu a použití mistrovských visacích zámků ve věznici, tak to budou právě ti lidé, kteří se živí jejich překonáváním.
Po prvním kontaktu s visacími zámky MasterLock kroutí frustrovaní vězni hlavou.


1954 - 1959

Schopnost visacích zámků MasterLock odolávat velkým nárazům je velkou reklamou inzerovanou mnoha populárními časopisy během roku 1959.


1963

Pro posílení reklamy zařadil MasterLock do svého marketingového plánu také reklamu v rádiu. První rozhlasové reklamy byly vysílány na rozhlasových vlnách NBC v roce 1963.


1967

Společně s reklamou v tisku a rozhlasu začal MasterLock točit i televizní reklamy. První komerční televizní reklama, ve které laminovaný visací zámek Master Lock odolá kulce vystřelené z revolveru 44 Magnum, byla odvysílána v roce 1967 na kanále NBC v pořadech „Dnešní show s Hughem Downesem“ a „Noční show s Johnnem Carsonem“.


1960 - 1969

MasterLock podporuje řadu charitativních organizací, včetně Community Chest, Červeného kříže nebo Spojených fondů.


logo masterlock 230Majetková újma způsobená lupiči bývá výrazně vyšší než finanční prostředky, které by případně byly investovány do ochrany Vašeho domu.
Ač na vyčíslení výše pojistného nemá úroveň zabezpečení přímý vliv, rozsah samotného pojistného krytí je k němu v přímé úměře.

KONTAKTNÍ INFORMACE

  • Master Lock Czech & Slovak republic
  • Přerov, Havlíčkova 1113/47, CZ
  • +420 581 222 263
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O MASTERLOCK

MasterLock je celosvětově uznávanou společností a značkou, která je na světovém trhu považována za dlouhodobě působícího výrobce kvalitních mechanických zábranných systémů a bezpečnostních produktů. Celé generace byly v průběhu svého života doprovázeny výrobky Master Lock ...

příběh masterlock